تشکیل جلسه شورای هماهنگی ثبت وقایع حیاتی استان

دومین جلسه شورای هماهنگی ثبت وقایع حیاتی در استانداری خوزستان برگزار شد .


به گزارش روابط عمومی ثبت احوال خوزستان ، دومین جلسه شورای ثبت وقایع حیاتی استان با حضور مهندس عالمی نیسی معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری ، مدیرکل و معاونین ثبت احوال خوزستان و مسئولین استانی دستگاههای مختلف عضو این جلسه در استانداری خوزستان برگزار گردید .

مهندس مریدی در ابتدای جلسه ضمن تشکر از حضورهمه اعضاء در جلسه به بیان دستور ریاست محترم سازمان ثبت احوال مبنی بر ثبت به موقع واقعه ولادت و وفات  پرداخت و گفت : آمارها پایه و اساس همه برنامه ریزی کشورهستند و اطلاعات متقن و دقیق می تواند گام مفید و مؤثر باشد و از همه مسئولین استانی بخاطر همکاری خوب و تنگاتنگی که با ثبت احوال دارند تشکر کرد . در ادامه مدیرکل ثبت احوال خوزستان به ارائه گزارشی ازعملکرد این استان در زمینه  ثبت وفات ، ولادت ، ازدواج ، طلاق  و همچنین میزان پراکندگی جمعیت استان از حیث شهری و روستائی پرداخت .

مهندس جمال عالمی نیسی معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری که به نیابت از طرف استاندار خوزستان در این جلسه حضور داشت گفت : ثبت احوال خوزستان جایگاه خوبی در ثبت وقایع دارد و کسب جایگاه برتر در چهار سال متوالی را کاری بزرگ و قابل تشکر دانست . وی گفت : ثبت ولادت در خوزستان بالای میانگین کشوری است ، بنابراین با توجه به وضعیت پیرشدن جمعیت و مشوق های افزایش زاد و ولد رتبه خوبی داریم .

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری گفت : با توجه به اینکه نرخ ازدواج هم در رتبه خوب و بالاتر از میانگین است ، امید است افزایش هم پیدا کند . ازدواج باعث تکمیل دین شده و برای رسیدن به جامعه ای سالم و عاری از آسیب های اجتماعی باید جوانان را به سمت تشکیل خانواده سوق داد .